skip to Main Content
+90 (506) 158 23 62 info@cestelkimya.com

Cestel Kimya, özel kimyasal hammaddeler üretimi yapma ve bu ürünleri dünyanın heryerine ihraç etme amacıyla kurulmuştur. Bu amaç doğrultusunda poliüretan sistemler (rijit, fleksible, integral, kaplama, yapıştırı, dolgu ve elastomerler), epoksi sistemler (yapıştırıcı, kaplama …) ve plastifiyan (benzoat plastifiyanlar …) üretimi gerçekleştirmektedir.

Kendi üretimimiz dışında plastik sektörünün ihtiyaclarının doğrultusunda mühendislik plastiklerinin de ticaretini yapmaktayız.

Ürettiğimiz ürünleri başta Amerika ve Avrupa olmak üzere ihracatını da gerçekleştirmekteyiz. Global firmalara fason üretim yaparak da kalitemizi ispatlamış bir firmayız.

Ar-Ge bölümümüz ABD’nin en iyi üniversitelerinden doktorasını tamamlamış, hayatlarını kimya bilimine adamış idealist araştırmacılardan oluştumaktadır. Türkiye’de poliüretan kimyası alanında en iyi araştırmacıları kadromuzda bulundurmamız firmamızın AR-Ge alanında ne kadar etkili olduguğunun bir kanıtıdır.
Ürün çeşitliliğimiz her geçen yıl büyümektedir. Otomotiv, savunma sanayi gibi bir çok alanda çok yenilikçi ürünler üretmekteyiz. Savunma sanayi alanında sadece Türkiye’de değil diğer ülkelere de ürünler sunmaktayız. Üretim tesisimizde farklı miktarlarda üretim yaparak müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlamaktayız Ayrıca müşterilerimizin isteklerine cevap verecek yeni uygulamalar içinde özel üretimler yapmaktayız.

Cestel’de 5 bölüm bulunmaktadır.

  • Köpükler
  • Elastomerler
  • Plastifiyanlar
  • Ticari ürünler
  • Özel isteğe bağlı üretimler