skip to Main Content
+90 (506) 158 23 62 info@cestelkimya.com

Cestel Kimya poliüretan panel hammadde sektöründe 15 yıldan fazla üretim tecrübesine sahiptir. Discontinue, continue panel sektöründe hem üretim hem de servis kalitemizle rakiplerimizden bir adım önde olmak için çalışmaktayız. Discontinue poliüretan panel hammaddemiz de Avrupa ve ABD de kullanılan yeni nesil gazları kullanmaktayız. Ülkemizde HFO gazlı poliüretan panel hammaddesi üreten ilk ve tek üreticisiyiz.

Cestel poliüretan hammaddesiyle oluşan panel düzgün gözenek yapısına sahip olup, kullandığımız yeni nesil gazlar ile de çok düşük ısı iletkenlik katsayısına sahip köpük oluşur. Bu da panelin mükemmel bir yalıtım değerine ve kullanılan ekipmanlarda A+++++ enerji tasarrufuna sahip olmasını sağlar.

Ürünlerimizde patlayıcı ve yanıcı olan pentan ve benzeri gazlar bulunmamaktadır. Pentan çok tehlikeli bir gaz olmasından dolayı üretim tesislerinde exproof bir ortam olması gerekmektedir. Cestel firmamızın önceliği müşterilerimizin can ve mal güvenliğidir. Bu yüzden pentan gazı içeren ürünleri müşterilerimize vermemekteyiz.

Discontinue poliüretan panel sektöründe 28 kg/m3 yoğunluktan 50 kg/m3 yoğunluğa kadar ürün üretebilmekteyiz. Ürünlerimizle küçük ve büyük ebatlı paneller rahatlıkla basılabilmektedir. Ürünlerimiz yanmazlık olarak DIN standardına göre B2 ve B3 normlarına uygundur. Düzgün ve homojen hücre yapısı ve formulasyondaki özel bileşenlerden dolayı poliüretan malzememiz parlak yüzeylere çok iyi yapışır. Köpük ile yapıştığı zemin arasında hava boşluğu bırakmayarak ilerideki zamanlarda panellerin yüzeyinde şişmeler meydana gelmez.

Market Tipi Dolaplarda Poliüretan Panel