skip to Main Content
+90 (506) 158 23 62 info@cestelkimya.com

Cestel Dilatasyon Bandı

Cestel Dilatasyon Bandı

Termoplastikelastomer esaslı, 200 mm. genişliğinde dilatasyon bandı.

Kullanım Alanları

 • İç ve dış mekânlarda,
 • Baraj, karayolu, tünel, metro gibi her türlü mühendislik yapılarında,
 • Su deposu, havuz, otopark ve alışveriş merkezlerinde,
 • Genleşme (dilatasyon) derzlerinde yatay ve düşey uygulamalarda,
 • İçeriden ve dışarıdan yapılan radye temel perde birleşimlerinde,
 • Dış mekânlarda, yapı ayrımlarında ve konstrüksiyon derzlerinin izolasyonunda,
 • Uygun yapıştırıcı veya sızdırmazlık maddesiyle üstü kaplanmış bölgelerin altına,
 • UV ışınlarına sürekli maruz kalmayan kısımlarda uygulanır.

Özellikleri ve Avantajları

 • Genleşme derzlerinde su yalıtımı sağlar.
 • Muhtelif kimyasallara dayanıklıdır.
 • Yatay ve düşey uygulamalarda yapıştırıcı olarak iki bileşenli epoksi esaslı esaslı Teknobond 400 D kullanılarak betona monte edilir.
 • Genleşme derzlerinde TeknomerDilatasyon Bandı 20/1 ile su yalıtımını yaptıktan sonra, dilatasyon boşluğunun diğer taraflarına şap veya beton dökülür. Üzerine dilatasyonprofilleri konur ve böylece estetik elde edilir.
 • Ekonomiktir.
 • Poliüretan mastiğin kullanılmadığı genleşme derzlerinde bile rahatlıkla uygulanır.

Yüzey Hazırlığı

Uygulama yüzeyi toz, yağ, kür malzemesi, deterjan, kalıp yağları ve silikon gibi yapışmayı önleyici maddelerden temizlenmiş olmalıdır.Yüzey kuru veya hafif nemli olabilir. Islak, karlı yüzeylerde, yağışlı havalarda uygulama yapılmaması tavsiye edilir.

Uygulama

Uygulama yapılacak genleşme (dilatasyon) derzinin uzunluğuna göre CESTEL DİLATASYON 20/1, makas ya da maket bıçağı ile kesilir.İstenirse dilatasyon genişliğinden daha büyük bir polietilen fitil derze konur. Kavis yapması için biraz yukarı doğru çıkartılır.İki bileşenli epoksi esaslı TEKNOBOND 400 D karıştırılır. Mala ile her iki beton yüzeye sürülür .CESTEL DİLATASYON BANDI 20/1 ’in üzeri az miktarda tiner ile silinerek temizlenir ve genleşme derzinin üzerine kavis yapacak şekilde yerleştirilir. Eğer bant uygulamasında ek yapılacak ise binileri en az 10 cm üst üste gelecek şekilde yerleştirilir. Bini yerlerinin alt ve üst taraflarına sıcak hava kaynağı tutularak eritildikten sonra birleştirme yapılır. CESTEL DİLATASYON 20/1 ’in yan tarafında bulunan deliklerden CESTEL 400 D ’nin yukarı doğru çıktığı görülmelidir.TEKNOBOND 400 D ’nin ilk kat uygulaması sertleştikten sonra üzerine ikinci kat uygulama yapılır.

Sarfiyat: Metretül

Temizlik

Uygulamadan sonra direk güneş ışığı, şiddetli rüzgâr, yüksek hava sıcaklığı (+35°C üzeri) yağmur ve don gibi olumsuz hava koşullarına karşı korunmalıdır. Ürün tam kürünü alıp sertleşmeden, eller su ve deterjan ile temizlenmelidir. 

Uygulama Notları / Sınırlamalar

Ürün, kullanılacağı zaman ambalajından çıkarılmalıdır.Uygulama öncesi ve sonrasında delici ve kesici aletlerin ürünün yapısına zarar vermemesine dikkat edilmelidir.Ateş ile yaklaşmayınız. Üzerine alev sıçraması halinde su jeti ile yıkayınız ve CO2 köpük uygulayıp yangını söndürünüz.Kaza ile yutulduğunda doktora başvurunuz. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayınız.

Teknik Bilgi

Görünüş Gri renkte rulo bant
Ürün Ağırlığı 950 gr./m2
Shore A Sertliği 94
Boyuna Kopma Uzaması %395 (DIN EN ISO 527-3)
Enine Kopma Uzaması %990 (DIN EN ISO 527-3)
Maksimum Patlama Basıncı > 4 bar
Boyuna Kırılma Yükü 12,0 N/mm2 (DIN EN ISO 527-3)
Enine Kırılma Yükü 12,1 N/mm2 (DIN EN ISO 527-3)
Yangın Sınıfı B2 (DIN EN 4102)
Servis Sıcaklığı -30°C / +90°C

Ürünler için verilen uygulama talimatları ve teknik değerler, 23±2°C sıcaklık ve %50±5 bağıl nemli ortam koşullarında, uluslararası standartlara göre yaptığımız testler ve tecrübelerimiz doğrultusunda elde edilmiştir. Ortam koşullarına bağlı olarak bu değerler değişebilir. Yüksek sıcaklıklar süreleri kısaltır, düşük sıcaklıklar uzatır.

Ambalaj

Karton kutuda 20 metrelik rulo halindedir. Genişliği 200 mm, et kalınlığı 1 mm’dir.

Depolama Koşulları / Raf ömrü

Kapalı depolarda, güneş ışığından uzakta depolayınız ve dondan koruyunuz.Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayınız.

Notlar

Bu ürün bilgi föyünde bulunan tüm teknik veriler laboratuvar deneylerine dayanmaktadır. Gerçekte elde edilen veriler, Cestel Kimya San ve Tic Ltd ‘nin kontrolünün ötesindeki şartlar sebebiyle değişkenlikgösterebilir.

Yerel Sınırlamalar:

Yerel düzenlemeler nedeni ile bu ürünün performansının ülkeden ülkeye farklılıkgösterebileceğine lütfen dikkat ediniz. Uygulama alanlarının kesin tarifleri için lütfenyerel ürün bilgi föylerine başvurunuz.

Sağlık ve Güvenlik Bilgileri

Kullanıcılar, kimyasal ürünlerin güvenli olarak taşınması, depolanması ve bertarafedilmesi ile ilgili bilgi ve tavsiyeler için, fiziksel, ekolojik, toksikolojik ve diğer güvenlikle ilgili bilgileri içeren, ürüne ait malzeme güvenlik bilgi formuna (MSDS) başvurmalıdırlar.