skip to Main Content
+90 (506) 158 23 62 info@cestelkimya.com

Poliürea Su Yalıtımı

Poliürea Su Yalıtımı

Ürün

 

 Sertlik

Vizkosite
Part A (m.Pas)

Vizkosite
Part B (m.Pas)

TDS

 MSDS

Case Poliürea 63D

63D

300 @ 40oC

240 @ 40oC

 

Izo:  Poli:

Case Poliürea 95A

95A

300 @ 40oC

210 @ 40oC

 

Izo:  Poli:

Case Poliürea F50D

50D

200 @ 40oC

100 @ 40oC

Izo:  Poli:

Case  Poliürea 90A

 90A

110 @ 40oC

210 @ 40oC

 

Izo:  Poli:

           

Sprey polyurea yeni nesil su yalıtım malzemesidir. İki bileşenli  malzemenin yüksek basınçlı makine da karışmasıyla sprey şeklinde uygulanır. Uygulandığı yüzeyde anında dayanımı yüksek bir plastik kaplama oluşturur.

Cestel sprey poliürea püskürtme olarak uygulandığından ekyeri oluşturmaz. Sprey polyurea uygulandığı zeminde anında kuruyan, elastik ve kolay kolay yırtılmayan bir kaplama oluşturur.

Cestel sprey polyurea her türlü zemine uygulanabilir ve zeminin şekli uygulamayı etkilemez. Sprey poliürea’nın yüksek kimyasal dayanımı diğer su yalıtım malzemelerine göre ekstra bir avantaj sağlamaktadır.

Sprey polyurea su yalıtımında hammaddenin kalitesi çok önemlidir.Sprey polyurea hammaddesinin %100 saf polyurea veya en az %80 saflıkta polyurea içermesi gerekmektedir. Poliürea malzeme kalitesini uygulama sırasında ortaya çıkan iğne deliği ve hava kabarcığı göstermektedir. Kaliteli bir polyurea uygun zemin şartlarında iğne deliği ve hava kabarcığı olusturmaz. Sprey poliürea nın avantajları aşağıda sıralanmıştır.

  • Ekyersiz, tek parça kaplama yapılır.
  • Sprey olarak uygulandığından zeminin şekli önemli değildir.
  • Uyguladıktan 30 saniye sonrasında kaplamanın kurumasından dolayı, 1 saat içinde üzerinde yürünebilir.
  • Havanın neminden ve sıcaklığından etkilenmez.
  • İçinde uçuçu organik malzeme bulundurmaz.
  • İçme suyu ve gıda ile temas gereken yerlere uygulanabilir.
  • Aşınması ve yırtılması çok zordur.
  • Epoksi ve poliüretan kaplamalara göre kimyasal dayanımı cok daha yuksektir.

Unutmayın ki, iğne ve hava kabarcığı, oluşan kaplamanın elek gibi olmasını sağlar. Elek hiçbir zaman su yalıtımı yapmaz. Dolayısıyla polyurea su yalıtımında en önemli parametre deliksiz düzgün bir kaplamanın oluşmasıdır.

Poliürea su yalıtımında saf ve hibrit olarak iki çeşit malzeme bulunduğunu yukarıda belirtmiştik. Hibrit polyurea, poliüretan ve polyurea’nın karışmasından oluşur ve fiyatı safa göre daha ucuzdur. Hibrit polyurea’yı saf polyurea dan ayıran en önemli özellik su yalıtımında havanın nemine daha duyarlı olması. Saf poliürea havanın neminden etkilenmezken hibrit polyurea havanın neminden etkilenir. Nem kaplama yüzeyinde iğne deliğine ve kabarcığa neden olur. Düzgün bir su yalıtımında deliksiz ve düzgün bir kaplamanın oluşması gerekir. Hibrit poliürea da saf gibi güçlü darbelere dayanabilir. İki poliüreanın üzerinde yapılacak olan balyoz darbe gibi testlerinde malzemeler kolay kolay zarar görmez. Fakat poliürea su yalıtımında en önemli özellik oluşacak kaplamanın yüzeyinde iğne deliği gibi kusurların olmamasıdır.

Cestel poliürea su yalıtımında rakiplerine göre çok daha az iğne deliği oluşturur. Teras su yalıtımında kullanılan Cestel hibrit ve saf poliürealar düzgün bir zeminde iğne deliksiz kusursuz bir kaplama oluşturur.