skip to Main Content
+90 (506) 158 23 62 info@cestelkimya.com

Cestel PUR1000

Cestel PUR1000

Tanımı

Solven içermeyen, kendiliğinden yayılabilen, elastikiyeti ve mekanik mukavemeti yüksek, hijyenik poliüretan esaslı self levelling zemin kaplama malzemesidir.

Özellikleri

Sürtünmeye ve aşınmaya karşı dirençlidir, elastik bir yapıdadır, derzsiz yüzey oluşturur, kolay temizlenir, hijyeniktir, uzun süre bakım gerektirmez, uygulaması kolaydır, solvent içermez.

Kullanım Alanları

Fabrikalar, soğuk hava depoları, depolar, frigofrik araç kasaları, alışveriş merkezleri, atölyeler, uçak hangarları, okullar, kapalı spor salonlarında EPDM evha üzerinde, hastahanelerde, ilaç sektöründe, gıda sektöründe, laboratuvarlarda, otoparklarda, ağır forklift trafiğinin olduğu alanlarda uygulanabilir.

Uygulama

Uygulama yapılacak yüzeylerin zayıf kısmı freze, kum püskürtme veya zımpara ile arındırılmalıdır.Yüzey çok parlak ise yine freze veya kum püskürtme ile pürüzlendirilip spesifik yüzey arttırılmalıdır.Yüzeyde yağ varsa yakılmalı, kir ve toz vakum ile alınmalıdır.Temizlenen yüzeyler Cestel Astar Primer 1000 ile astarlanmalıdır.Astar uygulamasından en geç 24 saat sonra Cestel M1000 uygulaması yapılır.Pürüzsüz bir yüzey isteniyorsa Cestel M1000 mala ile uygulanmalıdır.Ve kirpi rulo ile gaz kabarcıkları alınıp bırakılır.

Depolama

Ürün ambalajlarının kapakları kapalı ve etiket bilgileri tam olmalıdır.İlk giren ilk çıkar kurallarına dikkat edilerek son kullanma tarihi takip edilmelidir.Depolama koşulları kuru, serin ve iyi havalandırılmalıdır.Ürün teknik emniyet bilgileri ve yasal yükümlülükler dikkate alınarak depolanmalıdır.15-25 oC de, rutubetsiz kapalı depoda, açılmamış orijinal ambalajında 12 ay raf ömrü vardır.